pricey!!
n_y_japlander on June 8, 2008
A $10 (US dollar) watermelon…. just bigger than a kiwi…
Gotta love living here!!!
usedbooks (-_-) I thought the same 20 years ago… wow, showing my age!?!?!?!
Peipei I might drink too much….. on second thought… no I drink just enough!
spiritmonkey (^O^) If you pour yous in a mug, it is…
antcomics (^U^) see above comment
crocty (O.o) yes it is…
BYCWAA (^U^) same boat here!!
Bocaj (^U)
Thanks for coming by… see you all tomorrow!!!
Corey
TheMidge28 at 1:17PM, June 10, 2008
do they taste any good?
legomegacy at 8:26PM, June 9, 2008
they even come with underwear!
BYCWArchAngel at 5:58PM, June 9, 2008
Does it cost that much to grow things these days? I thought growing things is the way of the future? Also, this just furthers the proof that they keep making things smaller in Japan...technology and foods.
mattchee at 7:45AM, June 9, 2008
That had better be one good watermelon! (and at that price, I'd probably never find out)
Peipei at 4:58AM, June 9, 2008
$10?!?! I can buy an old video game for that amount xD.
spiritmonkey at 11:34PM, June 8, 2008
But you get free polystyrene net! That makes it totally worth it
Masq at 10:21PM, June 8, 2008
Whoa... gas prices screwing you guys too? My store sells them for four dollars (sometimes .69 a pound). @@ Pray tell, how much are kiwis?
Anubis at 10:19PM, June 8, 2008
whowsers uhhhh kiwi you mean the brown fluffy long beaked flightless bird or the name used for a person from New Zealand? cos if your paying $10 for a kiwi sized (be it bird or man) watermellopn your getting a steal
usedbooks at 10:06PM, June 8, 2008
We used to grow watermelons that size. Cut them in half, and they have their own built in bowl. ^_^ That is an insane price. Sheesh.